Spring til indhold
Prisgaranti · Nem booking · 200.000+ medlemmer
Feriehus i Harboøre – billede 11 / 35
ID 258

Vejlby Klit 107, Harboøre

Billigst i uge 8:kr. 2.970/ uge
92 m²
6 pers.
3 vær.
400 m

Beskrivelse

Feriehus til 6 personer i Harboøre, 400 m fra strand

Velholdt, træhus som er renoveret i 2004 med gratis Internet. Centralt beliggende i gåafstand til både Vesterhavet og Ferring Sø. Et ideelt hus til par, men også til en lille familie på op til 6 personer, som ønsker god beliggenhed tæt på sø, hav og strand med højt til himlen og masser af frisk luft.

Husets indretning
Dette flotte feriehus er 98 m2. Huset fremstår overalt lyst og venligt og har 3 soverum - alle med 3/4 dobbeltsenge. Kombineret opholdsstue og køkkenhjørne. Dejlig, åben opholdsstue - hyggeligt indrettet med gode polstermøbler, spiseplads, TV med danske og tyske kanaler og Chromecast til streaming af TV / radio / Apps, så har du en mobiltelefon eller et andet device med kan du streame hvad du nu har abonnement til. Der er radio. Slap af foran den knitrende brændeovn som sammen med varmepumpen hjælper med at reducere udgiften til varmeregningen. Nyt og velindrettet køkkenhjørne fra 2023 med alt i service og køkkengrej. Her findes elkeramisk kogeplade og indbygningovn, mikroovn, emhætte, opvaskemaskine og køle-fryseskab. Badeværelse med toilet, håndvask, bruser, vaskemaskine og klinkegulv med gulvvarme. Ikke ryger hus. Husdyr ikke tilladt.

Husets omgivelser
Huset ligger på en ca. 900 m2 velholdt grund. Fra opholdsstuen er der udgang til dejlig, afskærmet, vestvendt terrasseanlæg med havemøbler, liggestole og grill. Til børnene er der en sandkasse. Desuden er der garage. I Vejlby Klit og omegn er der rigtig gode muligheder for at cykle, vandre eller løbe en tur. I sæsonen kan du hente morgenbrød, købmandsvarer eller måske invitere familien ud at spise og det hele ligger kun ca. 150m fra huset ligesom der kun er ca. 400m til Vesterhavet og ca. 550 m til Ferring Sø. Nyd solen, hinanden, en god grillaften eller gå en tur med hunden i området. Dette hus er et besøg værd på alle årstider. Indenfor kort køre afstand nås både den aktive handelsby i Lemvig med flere specialbutikker eller den unikke fiskerby Thyborøn som udover den aktive fiskerihavn også byder på badestrand og op til flere aktivitetstilbud, som alle er et besøg værd.

 

Faciliteter

P-Plads: Carport
P-Plads: Garage
Hav - gåafstand
Gulv: Klinker - Baderum
Udsigt: Klitter
P-Plads: Ved huset
Naturgrund
Afstand: Strand: 400 m
Afstand: Spisested: 150 m
Afstand: Indkøb sommer: 125 m
Afstand: Ferring Sø: 1000 m
Afstand: Limfjord: 7000 m
Afstand Jesperhus Blomsterpark: 76 m
Afstand Jyllands Parkzoo: 85 m
Afstand Klosterheden: 20 m
Afstand til Aggerfærgen: 12 m
Afstand til Baboon City: 79 m
Afstand til Havnen Lemig: 13 m
Afstand til Havnen Thyborøn: 18 m
Afstand til Hjerl Hede: 56 m
Afstand til Jyllandsakvariet: 18 m
Afstand til Legoland: 138 m
Afstand til Seawar museum: 18 m
Afstand til Sneglehuset Thyborøn: 18 m
Afstand til St. Georg Museum: 27 m
Afstand Bovbjerg Fyr: 11 m
Afstand Holstebro City: 53 m
Afstand: Indkøb hele året: 6200 m
Afstand: Hav: 400 m

Last minute og billigste perioder

7 nætter27. februar–6. marts 2027
kr. 2.970
7 nætter6.–13. marts 2027
kr. 2.970
7 nætter13.–20. marts 2027
kr. 2.970
7 nætter19.–26. september
kr. 3.282
7 nætter26. september–3. oktober
kr. 3.282

Grundplan

Kort

Vejlby Klit 107, 7673 Harboøre, Danmark

Vælg periode

Gæster1 gæst
Børn0 børn
Vejlby Klit 1077673 Harboøre, Danmark
FerieboligsidenHus nr. 258

Har du brug for hjælp?

Vi sidder klar til at hjælpe dig med din booking.

info@ferieboligsiden.dk

Denne feriebolig udlejes af SJ Feriehusudlejning, som er medlem af Feriehusudlejernes Brancheforening. Eventuelle klager kan indbringes for Ankenævnet for Feriehusudlejning (feriehusklage.dk).

Frakr. 2.970/ uge