Spring til indhold
Prisgaranti · Nem booking · 200.000+ medlemmer
Feriehus i Lemvig – billede 11 / 25
ID 390

Løkkevej 24, hus nr. 15, Lemvig

Billigst i uge 8:kr. 2.798/ uge
56 m²
6 pers.
3 vær.
1 husdyr tilladt
120 m

Beskrivelse

Feriehus til 6 personer med 3 soveværelser i Lemvig, 120 m fra strand

Træferiehus med Gratis Internet og panorama udsigt over Vesterhavet. Beliggende i hyggelige og rolige Trans Ferieby kun ca. 120m fra Vesterhavet.

Husets indretning
55 m2 stort træferiehus som er bygget i 1971 og delvis renoveret i 2023. 3 soveværelser (1DS, 2ES, 1KS). Dejlig, kombineret opholdsstue og nyt køkkenhjørne. Lige på den anden side af køkkenhjørnet er spisebordet placeret. Lyst og venligt indrettet med bla behagelige lædermøbler, tv med danske og tyske kanaler, DVD/radio/CD. En dejlig brændeovn og ny varmepumpe søger for en billig varmeregning og ekstra hygge. Nyt, veludstyret køkkenhjørne med Nyt komfur med keramiske kogeplader, ny opvaskemaskine, emhætte, mikroovn og køleskab med fryseboks. Flot badeværelse med toilet, bruser, håndvask, håndklædetørrer og ny vaskemaskine. Fra stuen er der flot panoramaudsigt over Vesterhavet. Flotte trægulve i hele huset. Ikke ryger hus. Max 1. husdyr tilladt.

Husets omgivelser
Området Trans Ferieby er et velholdt område med mange ens huse med hver deres særpræg. På de velholdte fællesarealer er der en fælles legeplads som er lavet i 2012, hvor der findes legehus, ruschebane og bålplads. Delvis overdækket, indhegnet terrasse med havemøbler, liggestole og grill. Nyd den fantastiske udsigt, en plads i solen eller udforsk området. Gå en tur ved havet som hver dag fortæller nye historier eller besøg handelsbyen Lemvig og fiskerbyen Thyborøn, hvor der også er masser af aktiviteter og spisemuligheder.

 

Faciliteter

Udsigtshus
Hav - gåafstand
Udsigt: Hav
Udsigt: Panorama
P-Plads: Ved huset
Tæt på vand
Afstand: Strand: 120 m
Afstand: Indkøb sommer: 3500 m
Afstand Jesperhus Blomsterpark: 91 m
Afstand Jyllands Parkzoo: 79 m
Afstand Klosterheden: 18 m
Afstand til Aggerfærgen: 28 m
Afstand til Baboon City: 73 m
Afstand til Havnen Lemig: 15 m
Afstand til Havnen Thyborøn: 29 m
Afstand til Hjerl Hede: 57 m
Afstand til Jyllandsakvariet: 29 m
Afstand til Legoland: 132 m
Afstand til Seawar museum: 29 m
Afstand til Sneglehuset Thyborøn: 29 m
Afstand til St. Georg Museum: 14 m
Afstand Bovbjerg Fyr: 3 m
Afstand Holstebro City: 47 m
Afstand: Indkøb hele året: 2800 m
Afstand: Spisested: 1000 m
Afstand: Hav: 120 m

Last minute og billigste perioder

7 nætter8.–15. august
Last minuteTilbud 34%
kr. 6.792kr. 4.503

Grundplan

Kort

Løkkevej 24, hus nr. 15, 7620 Lemvig, Danmark

Vælg periode

Gæster1 gæst
Børn0 børn
HusdyrDer må medbringes 1 husdyr
Løkkevej 24, hus nr. 157620 Lemvig, Danmark
FerieboligsidenHus nr. 390

Har du brug for hjælp?

Vi sidder klar til at hjælpe dig med din booking.

info@ferieboligsiden.dk

Denne feriebolig udlejes af SJ Feriehusudlejning, som er medlem af Feriehusudlejernes Brancheforening. Eventuelle klager kan indbringes for Ankenævnet for Feriehusudlejning (feriehusklage.dk).

Frakr. 2.798/ uge