Spring til indhold
Prisgaranti · Nem booking · 200.000+ medlemmer
Feriehus i Lemvig – billede 11 / 23
ID 1025

Vesterhavsgade 10, Bovbjerg, Lemvig

Billigst i uge 38:kr. 2.091/ uge
110 m²
4 pers.
1 vær.
2 husdyr tilladt
300 m

Beskrivelse

Feriehus til 4 personer med brændeovn og wifi i Lemvig

Hyggeligt murstenshus, beliggende i Bovbjerg tæt ved kirken og med panorama udsigt fra 1. sal til Vesterhavet og Ferring sø. Gratis Internet.

Indretning
Pænt feriehus i 2 etager på 110 m2 med 1 værelse (1DS). Herudover er der i forbindelse med opholdsstuen et lille værelse med 1 DB sovesofa. Parker bilen i husets carport. Lås døren op til den lille entré med vaskemaskine og fryser. Træd ind i den hyggelige opholdsstue med polstermøbler, TV med danske, tyske, norske og svenske kanaler, adgang til ekstra værelse DB-sovesofa. Brændeovn og varmepumpe søger både for at holde varmen og for ekstra hygge i flammernes skær efter en frisk gåtur i området. Åbent, godt udstyret landkøkken med spiseplads, gaskogeplader, indbygningsovn, indbygget opvaskemaskine, mikroovn og køleskab. Den speciallavet køkkenbordsplade understreger, at der er kræset ekstra for netop dette rum. Mindre badeværelse med toilet, håndvask, bruser og klinkegulv.
1. sal: Flot trappeopgang til 1. sal hvor der er en ekstra stue med spiseplads og polstermøbler samt fantastisk udsigt til Vesterhavet, området og Ferring Sø samt huset soveværelse. Ikke rygerhus. 2 husdyr er tilladt.

Området
Fra entré er der udgang til indhegnet terrasse / solgård med havemøbler og grill. Her perfekt hvis børn eller husdyr medbringes. Et fantastisk velholdt og hyggeligt helårshus hvor parret eller den lille familie på max 4 personer får mulighed for få en afslappet ferie i unikke opgivelser tæt ved Bovbjerg Klint, Vesterhavet, Ferrings sø og Jens Søndergaards Museum. inden for 30-45 minutter nås både flere aktiviteter og shoppingmuligheder.

Faciliteter

Gulv: Klinker - Baderum
Udsigt: Hav
Udsigt: Klitter
P-Plads: Ved huset
Udsigtshus
Hav - gåafstand
P-Plads: Carport
Udsigt til Ferring Sø
Tæt på vand
Afstand: Indkøb sommer: 300 m
Afstand: Indkøb hele året: 6000 m
Afstand: Ferring Sø: 2000 m
Afstand: Spisested: 4000 m
Afstand: Hav: 300 m
Afstand: Strand: 300 m

Last minute og billigste perioder

7 nætter15.–22. august
Last minuteTilbud 9%
kr. 4.171kr. 3.779
7 nætter8.–15. august
Last minuteTilbud 9%
kr. 4.909kr. 4.443

Grundplan

Kort

Vesterhavsgade 10, Bovbjerg, 7620 Lemvig, Danmark

Vælg periode

Gæster1 gæst
Børn0 børn
HusdyrDer må medbringes op til 2 husdyr
Vesterhavsgade 10, Bovbjerg7620 Lemvig, Danmark
FerieboligsidenHus nr. 1025

Har du brug for hjælp?

Vi sidder klar til at hjælpe dig med din booking.

info@ferieboligsiden.dk

Denne feriebolig udlejes af SJ Feriehusudlejning, som er medlem af Feriehusudlejernes Brancheforening. Eventuelle klager kan indbringes for Ankenævnet for Feriehusudlejning (feriehusklage.dk).

Frakr. 2.091/ uge