Horizonvej 13 A
-
70 m²
-
5 Personer
-
1 Badeværelse(r)
-
3 Soveværelse(r)
-
1 Husdyr
-
150 m. til strand
Beskrivelse
Dette velfungerende sommerhus ligger på en naturgrund 150 meter fra Vesterhavet. Huset er smagfuldt indrettet med gode møbler og senge. Pænt badeværelse med gulvvarme, bruseniche, badekar samt adgang til husets sauna. Køkkenet, hvorfra der er adgang til stor indhegnet træterrasse er bl.a. udstyret med airfryer, opvaskemaskine og mikrobølgeovn. I opholdsstuen finder I brændeovn, TV med chromecast (danske & tyske kanaler). Fra opholdsstuen er der desuden adgang til sydvendt, overdækket terrasse med havemøbler.
3 soverum: 2 med dobbeltseng, 1 med 1 enkeltsenge.
Vaskemaskine, tørretumbler. Et sommerhus, som egner sig til såvel 1 som 2 familier – beliggende i et område med gode aktivitetsmuligheder
Gratis fibernetadgang.
Dette velfungerende sommerhus ligger på en naturgrund 150 meter fra Vesterhavet. Huset er smagfuldt indrettet med gode møbler og senge. Gratis fibernetadgang.
Husets indretning
Velfungerende feriehus på 70 m2 med plads til 5 personer og 1 husdyr. Huset er indrettet med et kombineret køkken og stue. Stuen er med polstermøbler og et spisebord, TV med danske og tyske programmer samt et Chromecast med mulighed for at streame egne programmer. Her er også husets brændeovn placeret og sammen med varmepumpen giver de begge en behagelig varme og sørger for en billigere forbrugsregning ved afrejsen. Fra opholdsstuen er der desuden adgang til sydvendt, overdækket terrasse med havemøbler Veludstyret køkken med alt i service og køkkengrej, glaskeramisk komfur, emhætte, køle-/fryseskab, airfryer, mikroovn, opvaskemaskine. Fra køkkenet er der adgang til stor indhegnet træterrasse. Pænt badeværelse med gulvvarme, bruseniche, badekar samt adgang til husets sauna. 13 soverum: 2 med dobbeltseng, 1 med 1 enkeltsenge. Til de mindste gæster er der en barnestol. Husdyr er tilladt. Rygning er ikke tilladt.
Husets omgivelser
Huset er beliggende på en 2000 m2 natur-/klitgrund blot 150 m fra stranden. I Vrist er der ikke langt til indkøb i Harboøre. Der er både en åben og en delvis overdækket terrasse og den ene terrasse er helt lukket. Der er havemøbler, solvogne og grill som kan stilles efter behov så man altid kan finde et læ sted eller en plads i solen. Der er også en gynge til de mindste gæster. Husets beliggenhed tæt på Vesterhavet gør det nemt at komme ned på stranden, her er der mange gode muligheder for aktiviteter som f.eks. badning, fiskeri, bygge sandslotte og meget mere. Ved aftenstide kan man nyde den flotte solnedgang over Vesterhavet fra en klittop. Området Vejlby Klit er desuden også velegnet til cykel og vandreture, der findes flere gode cykelstier i området. Et sommerhus, som egner sig til såvel 1 som 2 familier – beliggende i et område med gode aktivitetsmuligheder
Pris
Hus nr. 366
- Tilbud på huset
- 2Pers
- 2Pers 26. sep. 2026 – 3. okt. 2026 DKK 2.763 DKK 3.608 -25%
- 2Pers 26. sep. 2026 – 3. okt. 2026 DKK 2.763 DKK 3.608 -25%
Faciliteter
- Huset
- Indendørs facilliteter
- Udendørs faciliteter
- Multimedier
- Afstande
- 1 Badeværelser antal
- 1 Barnestol
- 1 Enkeltseng
- 1 Husdyr
- 1 Toilet
- 2 Dobbeltseng
- 2 Solvogne
- 3 Soverum
- 5 Personantal
- 5 Sovepladser
- 70 Areal: Hus m2
- 2000 Areal: Grund m2
- Badekar
- Bruser
- Håndvask
- Havemøbler
- Lukket terrasse eller grund
- Naturgrund
- Nyt og renoveret hus
- Opbevaringsrum
- P-Plads: Ved huset
- Puslepude / Puslebord
- Terrasse
- Terrasse: Delvis overdækket
- Terrasse: Indhegnet
- Terrasse: Overdækket
- Udsigt: Klitter
- Varme: Brændeovn
- Varme: Elvarme
- Varme: Varmepumpe
- Elkedel
- Emhætte
- Gasgrill
- Grill
- Komfur: Glaskeramisk
- Mikroovn
- Opvaskemaskine
- TV
- Tørretumbler
- Vaskemaskine
- Gynger
- Ikke ryger hus
- Sauna
- Chromecast
- Gratis internetforbindelse
- Internet
- Internet - Fiber
- TV - Fiber
- TV: Dansk
- TV: Tysk
- 13 m til Aggerfærgen
- 13 m til Havnen Lemig
- 14 m Bovbjerg Fyr
- 14 m til Havnen Thyborøn
- 14 m til Jyllandsakvariet
- 14 m til Seawar museum
- 14 m til Sneglehuset Thyborøn
- 22 m Klosterheden
- 29 m til St. Georg Museum
- 54 m Holstebro City
- 57 m til Hjerl Hede
- 74 m Jesperhus Blomsterpark
- 79 m til Baboon City
- 85 m Jyllands Parkzoo
- 138 m til Legoland
- 150 m Hav
- 150 m Strand
- 1 Km Indkøb sommer
- 1.5 Km Spisested
- 2.2 Km Indkøb hele året
Kort
Lignende boliger
- 2 pers. rabat

Dalevej 2
-
77 m²
-
5 Personer
-
1 Badeværelse(r)
-
3 Soveværelse(r)
-
1 Husdyr
-
150 m. til strand

Libravej 58
-
75 m²
-
5 Personer
-
1 Badeværelse(r)
-
3 Soveværelse(r)
-
1 Husdyr
-
150 m. til strand

Charlottevej 13
-
75 m²
-
5 Personer
-
1 Badeværelse(r)
-
3 Soveværelse(r)
-
1 Husdyr
-
50 m. til strand