Spring til indhold
Prisgaranti · Nem booking · 200.000+ medlemmer
Feriehus i As Vig Strand – billede 11 / 1
ID 264717

Åbakken 18, As Vig Strand

Billigst i uge 44:kr. 5.259/ uge
69 m²
8 pers.
1 bad
3 sov.
400 m

Beskrivelse

Nyrenoveret sommerhus med havkig nær Juelsminde

Velkommen til dette skønne og gennemgribende nyrenoverede sommerhus på Åbakken 18 i As Vig – et attraktivt ferieområde ved Juelsminde, hvor natur, strand og hyggelige ferieoplevelser går hånd i hånd.

Her får du et lyst og moderne sommerhus på 69 m², hvor hver eneste kvadratmeter er udnyttet optimalt. Huset fremstår indbydende med et stort og åbent køkken-alrum, der fungerer som sommerhusets naturlige samlingspunkt. Her kan familien samles om madlavning, måltider og hyggelige stunder, mens de store vinduespartier sørger for et fantastisk lysindfald og bringer naturen helt ind i boligen.

Sommerhuset rummer tre gode soveværelser med plads til både familie og gæster samt et moderne badeværelse. Den lyse indretning og de rolige omgivelser skaber en afslappet atmosfære, hvor det er let at koble af fra hverdagens travlhed og nyde ferien i fulde drag.

Fra huset er der et skønt havkig, som understreger den særlige feriestemning og giver følelsen af at være tæt på vandet året rundt.

En af sommerhusets helt store kvaliteter er de imponerende udendørsarealer. Den store terrasse på hele 120 m² omgiver huset og giver mulighed for at finde både sol og læ dagen igennem. Her kan morgenkaffen nydes med udsigt mod vandet, mens aftensmaden kan serveres under åben himmel i de naturskønne omgivelser.

Den 1.380 m² store grund giver masser af plads til både leg og afslapning. Den store græsplæne er ideel til boldspil, havespil og børnenes aktiviteter, mens de voksne kan nyde ferieroen i havemøblerne eller slappe af på terrassen.

Der er gode parkeringsforhold lige ved huset, hvilket gør både ankomst og afrejse nem og bekvem.

Sommerhuset ligger i et roligt og hyggeligt sommerhusområde med kort afstand til stranden og områdets mange stier. Den børnevenlige badestrand indbyder til lange sommerdage med badning, sandslotte og hyggelige gåture langs vandet eller gennem de naturskønne omgivelser ved Palsgaard Slotspark.

Fra området kan du følge kysten til den charmerende havneby Juelsminde, som er kendt for sit hyggelige havnemiljø, gode restauranter, caféer, specialbutikker og livlige lystbådehavn. Rejser du med børn, er et besøg på den populære naturlegeplads i Juelsminde næsten et must. Her finder både små og store børn masser af sjove aktiviteter.

For de aktive gæster byder området på fantastiske muligheder for vandre- og cykelture langs kysten, fiskeri, kajak, stand up paddle og andre naturoplevelser. En tur til den idylliske ø Hjarnø kan også varmt anbefales, hvis du ønsker at opleve områdets særlige natur og stemning.

Er du golfentusiast, ligger Juelsminde Golfklub blot fem minutters kørsel fra sommerhuset. Her kan du nyde en naturskønt beliggende 18-hullers golfbane, som regnes blandt områdets bedste.

Uanset om ferien skal bruges på afslapning, kvalitetstid med familien eller oplevelser i naturen, danner dette nyrenoverede sommerhus de perfekte rammer for et skønt ophold ved As Vig.

Nøglefakta
- Adresse: Åbakken 18, As Vig
- Nyrenoveret sommerhus
- 69 m² boligareal
- 3 soveværelser
- 1 badeværelse
- Stort og lyst køkken-alrum
- Havkig fra huset
- 120 m² terrasse
- 1.380 m² grund
- Stor have med god plads til leg og aktiviteter
- Gode parkeringsforhold ved huset
- Kort afstand til strand og kyststier
- Tæt på Juelsminde, restauranter, butikker og havnemiljø
- Perfekt til familieferie og afslapning i naturskønne omgivelser
- Ideelt til 4 voksne og 4 børn

Faciliteter

Børnevenligt
Sandstrand
Havudsigt
Indhegnet grund
Røgalarm
Strand: 400 m
Golf: 7500 m
Lufthavn: 69000 m
Butikker: 900 m
Restauranter: 2000 m
Vand: 300 m

Last minute og billigste perioder

7 nætter26. oktober–2. november
kr. 4.900
7 nætter27. oktober–3. november
kr. 4.900
7 nætter28. oktober–4. november
kr. 4.900
7 nætter29. oktober–5. november
kr. 4.900
7 nætter30. oktober–6. november
kr. 4.900
2 nætter18.–20. april 2027
kr. 3.936
2 nætter12.–14. april 2027
kr. 4.050
2 nætter13.–15. april 2027
kr. 4.050
2 nætter14.–16. april 2027
kr. 4.050
2 nætter15.–17. april 2027
kr. 4.050

Priserne ovenfor er ekskl. lovpligtige forsikringer og gebyrer. Den fulde totalpris inkl. alle obligatoriske tillæg vises, før du bekræfter din booking.

Kort

Åbakken 18, 7130 As Vig Strand, Danmark

Vælg periode

Gæster1 gæst
Børn0 børn
Åbakken 187130 As Vig Strand, Danmark
FerieboligsidenHus nr. 264717

Har du brug for hjælp?

Vi sidder klar til at hjælpe dig med din booking.

info@ferieboligsiden.dk

Denne feriebolig udlejes af Campaya, som er medlem af Feriehusudlejernes Brancheforening. Eventuelle klager kan indbringes for Ankenævnet for Feriehusudlejning (feriehusklage.dk).

Frakr. 5.259/ uge