Skip to content
Same price as at the agency · Easy booking · 200,000+ members
La Cala de Mijas 305 – image 11 / 32
ID iahh_1475

Calle Saturno 10, Las Lagunas de Mijas

Cheapest week — week 50 (December) from:DKK 3.994/ week
75 m²
4 guests

Description

La Cala de Mijas 305

This description is only available in Danish.

Feriebolig i Costa del Sol med skøn havudsigt

Costa del Sol er et af Spaniens mest populære rejsemål og det er ikke uden grund. Her får du en kombination af lange sandstrande, et solrigt klima med over 300 solskinsdage om året og et væld af oplevelser for både voksne og børn. Området byder på alt fra kulturhistorie og shopping til tapasbarer, strandliv og golf i verdensklasse.

I La Cala de Mijas bor du tæt på det hele. Fra altanen i lejligheden kan du nyde en fantastisk udsigt over Middelhavet helt til Gibraltar og på en klar dag, Ceuta på den marokkanske kyst.

Om lejligheden

Lejligheden ligger i et charmerende og velholdt feriekompleks med fælles pool, have og hyggelige fællesarealer. Den er indrettet med alt, hvad du behøver for et komfortabelt ophold, og har en solrig altan med udsigt over havet.

Her er plads til afslapning, men også til at udforske nærområdet, hvor du finder både restauranter og indkøbsmuligheder indenfor 500 meter. Stranden ligger blot 600 meter væk, så du kan gå dertil på få minutter og nyde en hel dag med sol og hav.

Beliggenhed og transport

Den nærmeste lufthavn er Málaga Costa del Sol, kun en halv times kørsel væk.

For at komme til La Cala de Mijas kan du tage toget fra Málaga Lufthavn til Fuengirola og derfra bus videre til byen. Turen tager cirka en time, og køreplaner findes her. Alternativt kan du bestille busbillet via omio.com.

Vil du nemt rundt i Andalusien og besøge både strande, byer og seværdigheder, anbefaler vi dog at leje en bil. Andre muligheder inkluderer taxi, Uber og Cabify.

Praktisk information

  • 100 euro for slutrengøring betales kontant på stedet og inkluderer linned, håndklæder og poolhåndklæder.
  • Forbrug opkræves med 21 kr. pr. person pr. dag og tilføjes automatisk til prisen. Husk at angive korrekt antal personer ved booking.

Gode oplevelser i nærområdet

  • Slap af på stranden kun 600 meter fra lejligheden.
  • Spis tapas og shop i La Cala de Mijas’ hyggelige centrum.
  • Tag på dagsture til Málaga, Marbella eller Fuengirola.
  • Spil golf på nogle af de mange baner i området.

Inventarliste

VaskemaskineJaToasterJa
TørretumblerNejOvn/miniovnJa
TørrestativJaHårtørrerJa
Strygejern og strygebrætJaRejseseng til børnJa
KaffemaskineJaHøjstolJa
MikroovnJaAirconditionJa
OpvaskemaskineJaWiFiJa.  Er der fejl, formidler vi kontakt med udbyderen, men vi yder ikke support.
KøleskabJaPoolJa
FryserJaAltan/terrasseJa
ElkedelJaParkeringJa. Privat parkeringsplads ved ferieboligkomplekset.

Her ligger boligen

Facilities

Prices by season

From-price per week — without picking dates.

Christmas & New Yearweek 52from 4.271 DKK per week

Last minute and prices per period

Map

Calle Saturno 10, 29649 Las Lagunas de Mijas, Spanien

Select period

Guests1 guest
Children0 children
Calle Saturno 1029649 Las Lagunas de Mijas, Spanien
FerieboligsidenHouse no. iahh_1475

Need help?

We're ready to help you with your booking.

info@ferieboligsiden.dk

This holiday home is rented out by Investering og Feriebolig.

FromDKK 3.994/ week