Spring til indhold
Samme pris som hos bureauet · Nem booking · 200.000+ medlemmer
Stort feriehus i "badehotellet" stil – billede 11 / 58
ID 257792

Långawten 3, Ans By

Billigste uge — uge 40 (september) fra:kr. 18.168/ uge
337 m²
17 pers.
3 bad
8 vær.
1 husdyr tilladt
14000 m

Beskrivelse

Stort feriehus i "badehotellet" stil

Denne store feriebolig på 382 m² giver plads til op til 17 personer fordelt på otte soveværelser. Huset egner sig særligt godt til store familier, vennegrupper eller flere generationer, der ønsker at holde ferie sammen med god plads og gennemtænkte rammer.

Boligen er indrettet i gennemført badehotelstil, hvor både møbler, farver og porcelæn er nøje afstemt. Udtrykket er roligt og indbydende og skaber en særlig stemning, som adskiller huset fra den klassiske feriebolig.

Huset er i to plan med ét soveværelse i stueplan og de resterende på førstesalen. Det giver en god fordeling mellem fællesarealer og private zoner. Varmepumpe sikrer behageligt indeklima året rundt.

Køkkenet er rummeligt og funktionelt med et praktisk grovkøkken ved siden af. Det gør madlavning og oprydning let – også når mange er samlet. Fællesmåltider bliver et naturligt samlingspunkt i huset.

Udendørs venter en stor terrasse på hele 125 m² med god plads til ophold, måltider og afslapning. Her finder I både udespa og shelter, som giver mulighed for udeliv fra morgen til aften. Bær- og urtehaven må benyttes og giver en ekstra dimension til ferien.

Området omkring huset er præget af ro, åbne landskaber og nærhed til naturen. Her er gode muligheder for vandreture, cykelture og stille stunder væk fra hverdagens tempo. Området egner sig særligt til ferie med fokus på nærvær og fællesskab.

Inden for kort køreafstand ligger Silkeborgsøerne med bademuligheder, kano- og kajaksejlads samt smukke skovområder. Her kan I opleve et varieret landskab med bakker, søer og stier, som indbyder til både aktive dage og afslappende pauser.

Der findes også hyggelige byer, lokale spisesteder og seværdigheder i området, som gør det let at kombinere natur og oplevelser. Selvom der er 45 km til kysten, byder området på rigelige feriekvaliteter året rundt.

Denne feriebolig er et oplagt valg for jer, der ønsker god plads, særlige rammer og mulighed for at samle mange mennesker til en ferie med både komfort og oplevelser.

BEMÆRK SENGELINNED, HÅNDKLÆDER OG VISKESTYKKER ER INCL. I PRISEN

Faciliteter

Antal husdyr tilladt: 1
Børnevenligt
Indhegnet grund
Røgalarm
Strand: 14 km
Butikker: 4 km
Restauranter: 3,9 km
Andet vand: 17 km

Priser pr. sæson

Fra-pris pr. uge — uden at vælge datoer.

Vinterferie (uge 7–8)uge 5fra 11.195 DKK pr. uge
Påskeferieuge 11fra 17.676 DKK pr. uge
Kristi himmelfartuge 17fra 12.547 DKK pr. uge
Pinseuge 19fra 12.547 DKK pr. uge
Sommerferie (uge 27–32)uge 26fra 15.517 DKK pr. uge
Efterårsferie (uge 42)uge 41fra 11.195 DKK pr. uge
Jul & Nytåruge 52fra 20.895 DKK pr. uge

Last minute og priser pr. periode

Endelig pris inkl. forsikringer beregnes ved booking.

Kort

Långawten 3, 8643 Ans By, Danmark

Vælg periode

Gæster1 gæst
Børn0 børn
HusdyrDer må medbringes 1 husdyr
Långawten 38643 Ans By, Danmark
FerieboligsidenHus nr. 257792

Har du brug for hjælp?

Vi sidder klar til at hjælpe dig med din booking.

info@ferieboligsiden.dk

Denne feriebolig udlejes af Campaya.

Frakr. 18.168/ uge