Spring til indhold
Samme pris som hos bureauet · Nem booking · 200.000+ medlemmer
La Cala de Mijas 307 – billede 11 / 26
ID iahh_1477

Calle Saturno 10, Las Lagunas de Mijas

Billigste uge — uge 49 (november) fra:kr. 3.994/ uge
75 m²
4 pers.

Beskrivelse

La Cala de Mijas 307

Lækker havudsigt i hjertet af Costa del Sol

Costa del Sol er kendt for sit solrige klima, med over 300 solskinsdage om året, sine smukke strande og et væld af oplevelser for både voksne og børn. Her kan du kombinere dage på stranden med golf på nogle af Europas bedste baner, shopping, kulturhistorie og naturligvis masser af tapas og spansk stemning.

I La Cala de Mijas bor du tæt på det hele. Fra altanen i lejligheden kan du nyde en enestående udsigt over Middelhavet helt til Gibraltar og, på klare dage, Ceuta på Marokkos kyst.

Om lejligheden

Lejligheden ligger i et charmerende og velholdt kompleks med fælles pool, grønne områder og hyggelige fællesarealer. Den er indrettet med alt, hvad du har brug for til et komfortabelt ophold, og med sin beliggenhed på anden sal får du en fantastisk udsigt over havet.

Du bor kun 600 meter fra stranden og har både restauranter og indkøbsmuligheder indenfor 500 meter. Her er alt, hvad du skal bruge, lige indenfor rækkevidde, samtidig med at du har ro og privatliv.

Beliggenhed og transport

Nærmeste lufthavn er Málaga Costa del Sol, som er blot 30 minutters kørsel væk. Fra lufthavnen kan du tage toget til Fuengirola og derfra en bus videre til La Cala de Mijas (ca. 1 times rejsetid). Køreplaner findes her, og busbilletter kan bestilles på omio.com.

For den største fleksibilitet anbefaler vi dog at leje en bil, så du let kan tage på ture til de mange spændende byer og seværdigheder i Andalusien. Andre transportmuligheder inkluderer taxi, Uber og Cabify.

Praktisk information

  • 100 euro for rengøring betales kontant på stedet og inkluderer linned, håndklæder og poolhåndklæder.
  • Forbrug opkræves med 21 kr. pr. person pr. dag og tilføjes automatisk til prisen. Husk at angive korrekt antal personer ved booking.

Gode oplevelser i nærområdet

  • Nyd solen på stranden kun 600 meter fra boligen.
  • Gå på tapasbar og oplev den spanske stemning i La Cala de Mijas.
  • Slap af ved poolen eller i de grønne fællesarealer.
  • Spil golf på de mange baner i området.
  • Tag på dagsture til Málaga, Marbella eller Fuengirola.
  • Oplev den unikke udsigt fra altanen helt til Gibraltar og Marokko.

Inventarliste

VaskemaskineJaToasterJa
TørretumblerNejOvn/miniovnJa
TørrestativJaHårtørrerJa
Strygejern og strygebrætJaRejseseng til børnJa
KaffemaskineJaHøjstolJa
MikroovnJaAirconditionJa
OpvaskemaskineJaWiFiJa.  Er der fejl, formidler vi kontakt med udbyderen, men vi yder ikke support.
KøleskabJaPoolJa
FryserJaAltan/terrasseJa
ElkedelJaParkeringJa. Privat parkeringsplads ved ferieboligkomplekset.

Her ligger boligen

Faciliteter

Priser pr. sæson

Fra-pris pr. uge — uden at vælge datoer.

Sommerferie (uge 27–32)uge 27fra 6.500 DKK pr. uge
Efterårsferie (uge 42)uge 42fra 5.600 DKK pr. uge
Jul & Nytåruge 51fra 3.871 DKK pr. uge
Vinterferie (uge 7–8)uge 8fra 3.700 DKK pr. uge
Påskeferieuge 13fra 3.900 DKK pr. uge

Last minute og priser pr. periode

Kort

Calle Saturno 10, 29649 Las Lagunas de Mijas, Spanien

Vælg periode

Gæster1 gæst
Børn0 børn
Calle Saturno 1029649 Las Lagunas de Mijas, Spanien
FerieboligsidenHus nr. iahh_1477

Har du brug for hjælp?

Vi sidder klar til at hjælpe dig med din booking.

info@ferieboligsiden.dk

Denne feriebolig udlejes af Investering og Feriebolig.

Frakr. 3.994/ uge