Spring til indhold
Prisgaranti · Nem booking · 200.000+ medlemmer
Feriehus i Harboøre – billede 11 / 18
ID 370

Doblervej 61, Harboøre

Billigst i uge 44:kr. 2.251/ uge
80 m²
6 pers.
3 vær.
180 m

Beskrivelse

Feriehus til 6 personer i Harboøre, 180 m fra strand

Et yderst lækkert hus - beliggende i et af de bedste klitområder og kun 180 meter fra stranden. Fra grunden er der udsigt over havet og hele området. 

Husets indretning
Huset er særdeles velholdt - fremstår lyst og venligt med komfortabelt indrettet stue med forsænket kaminafdeling. Der er gratis trådløst internetadgang i huset. I stuen er der Farve-TV med DVD, DR1 og Apple-TV, så du kan streame egne programmer samt en brændeovn. Virkelig godt indrettet køkken med elkomfur med keramiske kogeplader, køleskab med frostboks, mikroovn og opvaskemaskine. Gulv i stue og køkken er træ. 2 badeværelser. Det ene med bruseafdeling. Det andet med WC og vaskemaskine. 3 soverum: 1 med dobbeltseng, 1 med køjer og 1 med 3/4 seng. Der er installeret varmepumpe i huset og det betyder at du som gæst kan spare op til 50% på din elvarmeregning - varmepumpen leverer op til 6 gange så meget effekt som den bruger, det betyder at for hver kilowatt-time pumpen bruger yder den varme svarende til ca. 6 kW energien udnyttes dermed langt bedre.

Gratis adgang til Lemvig badeland.

Se venligst: www.lemvig-idraets-og-kulturcenter.dk

Husdyr ikke tilladt - Ikke rygerhus. 

Husets omgivelser
Terrasseforholdene er fremragende. Der er nemlig 3 solterrasser - en syd - en vest og en østvendt terrasse, så der altid er mulighed for at finde læ. Der er havemøbler og grill som kan flyttes efter behov. Husets beliggenhed blot 180 m fra Vesterhavet gør det nemt at komme på stranden til fods. Vesterhavet byder hver dag på nye oplevelser og på stranden er der mange forskellige aktiviteter man kan få tiden til at gå med, f.eks. bade, bygge sandslotte, fiske, vandre eller blot sidde og slappe af og nyde bølgernes brusen og vinden i håret. Dette hus er meget velegnet til et par eller den lille familie som ønsker at bo tæt på Vesterhavet i et skønt feriehus.

 

Faciliteter

Årsaftale: Lemvig Badeland
Hav - gåafstand
Gulv: Klinker - Baderum
Afstand: Limfjord: 12000 m
Afstand: Strand: 180 m
Afstand: Ferring Sø: 1000 m
Afstand: Indkøb sommer: 600 m
Afstand Jesperhus Blomsterpark: 76 m
Afstand Jyllands Parkzoo: 85 m
Afstand Klosterheden: 20 m
Afstand til Aggerfærgen: 12 m
Afstand til Baboon City: 79 m
Afstand til Havnen Lemig: 13 m
Afstand til Havnen Thyborøn: 18 m
Afstand til Hjerl Hede: 56 m
Afstand til Jyllandsakvariet: 18 m
Afstand til Legoland: 138 m
Afstand til Seawar museum: 18 m
Afstand til Sneglehuset Thyborøn: 18 m
Afstand til St. Georg Museum: 27 m
Afstand Bovbjerg Fyr: 11 m
Afstand Holstebro City: 53 m
Afstand: Indkøb hele året: 5600 m

Last minute og billigste perioder

7 nætter31. oktober–7. november
Tilbud 23%
kr. 2.918kr. 2.251
7 nætter21.–28. november
Tilbud 23%
kr. 2.918kr. 2.251
7 nætter28. november–5. december
Tilbud 23%
kr. 2.918kr. 2.251
7 nætter5.–12. december
Tilbud 23%
kr. 2.918kr. 2.251
7 nætter12.–19. december
Tilbud 23%
kr. 2.918kr. 2.251

Grundplan

Kort

Doblervej 61, 7673 Harboøre, Danmark

Vælg periode

Gæster1 gæst
Børn0 børn
Doblervej 617673 Harboøre, Danmark
FerieboligsidenHus nr. 370

Har du brug for hjælp?

Vi sidder klar til at hjælpe dig med din booking.

info@ferieboligsiden.dk

Denne feriebolig udlejes af SJ Feriehusudlejning, som er medlem af Feriehusudlejernes Brancheforening. Eventuelle klager kan indbringes for Ankenævnet for Feriehusudlejning (feriehusklage.dk).

Frakr. 2.251/ uge