Spring til indhold
Prisgaranti · Nem booking · 200.000+ medlemmer
Feriehus i Harboøre – billede 11 / 42
ID 601

Lille Flyvholmvej 1, Harboøre

Billigst i uge 53:kr. 6.153/ uge
88 m²
6 pers.
1 bad
3 vær.
2 husdyr tilladt
350 m

Beskrivelse

Feriehus til 6 personer i Harboøre med sauna og brændeovn

Dette skønne stråtægte stenferiehus ligger blot 350 m fra Vesterhavet. Huset har plads til 6 personer og er løbende renoveret sidst i 2024. Der er gratis fibernet og 2 hunde er tilladt.

Husets indretning
Huset er personligt og hyggeligt indrettet med trægulve med løse tæpper. Flot badeværelse med toilet, håndvask, bruser, gulvvarme samt adgang til sauna. Køkkenet er velindrettet og er kombineret med stuen. Stuen er indrettet med brændeovn, radio og TV med DR1 og TV2 og en parabol til tyske kanaler, desuden er der et chromecast så der er mulighed for at streame APP/Radio/TV som I selv har et abonnement til. Der er også en varmepumpe som sammen med brændeovnen er medvirkende til at give en behagelig varme uanset årstid og samtid sparer på forbrugsafregningen. Der er gode lædermøbler i stuen. Tæt på køkkenet står spisebordet med plads til 6 personer, Køkkenet er veludstyret og glaskeramisk komfur, emhætte, køle-/fryseskab, opvaskemaskine og klinkegulv. Huset råder over 3 gode soverum: 2S + 1DS + 1K. Fibernet. 2 hunde tilladt. Ikke rygerhus. Obligatorisk slutrengøring

Husets omgivelser
Huset er beliggende på en 2100 m2 naturgrund blot 350 m fra Vesterhavet. Der er en dejligt lukket terrasse med havemøbler, solvogne og gasgrill. Til de mindste gæster er der gynger og sandkasse. Der er en carport til bilen + oplader til el-bil. Huset ligger i gåafstand til Vesterhavet som hver dag byder på nye maleriske oplevelser. Stranden byder på mange aktiviteter såsom samle sten og rav, fiske, bade, flyve med drager eller blot sidde og nyde den fantastiske udsigt over Vesterhavet. I kort afstand med bil kan man besøge fiskerbyen Thyborøn som har mange gode spisesteder, butikker og attraktioner. Den gamle handelsby Lemvig ligger heller ikke langt fra huset og her man en dejlig havnepromenade med legeplads, butikker, museer og flere gode spisesteder. Et virkeligt attraktivt ferietilbud uanset årstiden.

 

 

Faciliteter

Husdyr: Kun hunde tilladt
Miljøvenligt
P-Plads: Carport
Hav - gåafstand
Udsigt: Klitter
Naturgrund
P-Plads: Ved huset
Gulv: Klinker - Baderum
Ejeraftale: Rengøring - Ring
Nybygget / Nyrenoveret
Oplader til el-biler
Obligatorisk rengøring
Afstand: Strand: 350 m
Afstand: Indkøb sommer: 900 m
Afstand: Limfjord: 3000 m
Afstand: Spisested: 900 m
Afstand: Hav: 350 m
Afstand Jesperhus Blomsterpark: 70 m
Afstand Jyllands Parkzoo: 87 m
Afstand Klosterheden: 22 m
Afstand til Aggerfærgen: 10 m
Afstand til Baboon City: 80 m
Afstand til Havnen Lemig: 15 m
Afstand til Havnen Thyborøn: 11 m
Afstand til Hjerl Hede: 58 m
Afstand til Jyllandsakvariet: 11 m
Afstand til Legoland: 139 m
Afstand til Seawar museum: 11 m
Afstand til Sneglehuset Thyborøn: 11 m
Afstand til St. Georg Museum: 32 m
Afstand Bovbjerg Fyr: 18 m
Afstand Holstebro City: 54 m
Afstand: Indkøb hele året: 1600 m

Last minute og billigste perioder

7 nætter2.–9. januar 2027
kr. 6.153
7 nætter9.–16. januar 2027
kr. 6.153
7 nætter16.–23. januar 2027
kr. 6.153
7 nætter23.–30. januar 2027
kr. 6.153
7 nætter30. januar–6. februar 2027
kr. 6.153

Grundplan

Kort

Lille Flyvholmvej 1, 7673 Harboøre, Danmark

Vælg periode

Gæster1 gæst
Børn0 børn
HusdyrDer må medbringes op til 2 husdyr
Lille Flyvholmvej 17673 Harboøre, Danmark
FerieboligsidenHus nr. 601

Har du brug for hjælp?

Vi sidder klar til at hjælpe dig med din booking.

info@ferieboligsiden.dk

Denne feriebolig udlejes af SJ Feriehusudlejning, som er medlem af Feriehusudlejernes Brancheforening. Eventuelle klager kan indbringes for Ankenævnet for Feriehusudlejning (feriehusklage.dk).

Frakr. 6.153/ uge