Spring til indhold
Prisgaranti · Nem booking · 200.000+ medlemmer
Feriehus i Harboøre – billede 11 / 32
ID 317

Viktoriavej 17b, Harboøre

Billigst i uge 44:kr. 4.987/ uge
124 m²
10 pers.
2 bad
4 vær.
2 husdyr tilladt
160 m

Beskrivelse

Feriehus til 10 personer med sauna og spa ved Harboøre

Dejligt, rummeligt feriehus beliggende på dejlig kuperet klitgrund kun 160 meter fra Vesterhavet. Hertil kommer indelukket, sydvendt terrasse med mulighed for at sidde under halvtaget, hvis det ønskes. Huset er særdeles velegnet til 2 familier og børnevenligt med blandt andet puslebord, barnestol, barneseng, gynger og sandkasse.

Husets indretning
Midt i huset findes en dejlig stue med trægulve, brændeovn og fladskærm med DR1, TV2, TV2 News samt parabol med tyske kanaler. Hertil er der DVD samt gratis internetadgang. I sammenhæng med stuen er der et veludstyret køkken, der blandt andet indeholder mikroovn og opvaskemaskine. Stuen er flankeret af 2 fløje, som hver indeholder badeværelser og soveværelser. Den vestlige fløj består af en lille stue, hvorfra der er tilgang til en hems med 2 liggemuligheder. Ydermere er der adgang til et soveværelse med en dobbeltseng og et andet værelse med 1 køjeseng og 1 enkeltseng. På denne fløj er der også et badeværelse med puslebord, toilet, brus og håndvask samt tørretumbler og vaskemaskine. I den østlige fløj findes ligeledes et værelse med dobbeltseng samt et værelse med 1 køjeseng og 1 enkeltseng. Herudover er badeværelset her udstyret med brusebad, toilet, håndvask, spa og sauna. Børnevenligheden udtrykkes også ved at barnestol og barneseng er standard i huset. Husdyr er ligeledes tilladt, og huset er udstyret med varmepumpe. I udhuset er der endvidere en ekstra fryser på 100 liter. Har man el-bil eller en Plug-In hybrid, så er der Ladeboks ved huset til Type 2 ladestik, der kan lade op til 11 kWh. 2 husdyr tilladt.

Husets omgivelser
Huset ligger i det attraktive Vejlby Klit tæt på havet og på en af de attraktive klitgrunde. Der er cirka 600 meter til købmanden og torvet i Vejlby Klit, og vil man på en udflugt ligger Lemvig eller Thyborøn kun en kort biltur væk. Huset har en stor terrasse, hvor det er muligt at finde læ, og man kan benytte husets havemøbler samt liggestole. Til børnene findes der gynger og sandkasse.

Ikke rygerhus

Faciliteter

Husdyr: Kun hunde tilladt
Hav - gåafstand
Luksushus
P-Plads: Ved huset
Gulv: Klinker - Baderum
Udsigt: Klitter
Naturgrund
Oplader til el-biler
Afstand: Strand: 160 m
Afstand: Ferring Sø: 900 m
Afstand: Indkøb sommer: 600 m
Afstand: Spisested: 600 m
Afstand Jesperhus Blomsterpark: 76 m
Afstand Jyllands Parkzoo: 85 m
Afstand Klosterheden: 20 m
Afstand til Aggerfærgen: 12 m
Afstand til Baboon City: 79 m
Afstand til Havnen Lemig: 13 m
Afstand til Havnen Thyborøn: 18 m
Afstand til Hjerl Hede: 56 m
Afstand til Jyllandsakvariet: 18 m
Afstand til Legoland: 138 m
Afstand til Seawar museum: 18 m
Afstand til Sneglehuset Thyborøn: 18 m
Afstand til St. Georg Museum: 27 m
Afstand Bovbjerg Fyr: 11 m
Afstand Holstebro City: 53 m
Afstand: Indkøb hele året: 6200 m

Last minute og billigste perioder

7 nætter31. oktober–7. november
kr. 4.987
7 nætter7.–14. november
kr. 4.987
7 nætter14.–21. november
kr. 4.987
7 nætter21.–28. november
kr. 4.987
7 nætter28. november–5. december
kr. 4.987

Grundplan

Kort

Viktoriavej 17b, 7673 Harboøre, Danmark

Vælg periode

Gæster1 gæst
Børn0 børn
HusdyrDer må medbringes op til 2 husdyr
Viktoriavej 17b7673 Harboøre, Danmark
FerieboligsidenHus nr. 317

Har du brug for hjælp?

Vi sidder klar til at hjælpe dig med din booking.

info@ferieboligsiden.dk

Denne feriebolig udlejes af SJ Feriehusudlejning, som er medlem af Feriehusudlejernes Brancheforening. Eventuelle klager kan indbringes for Ankenævnet for Feriehusudlejning (feriehusklage.dk).

Frakr. 4.987/ uge