Spring til indhold
Prisgaranti · Nem booking · 200.000+ medlemmer
Feriehus i Høll – billede 11 / 59
ID 117040

Frits Nielsensvej 6, Høll

Billigst i uge 40:kr. 3.351/ uge
63 m²
4 pers.
1 bad
2 vær.
250 m

Beskrivelse

Dejligt sommerhus nær havet og gode oplevelser

Velkommen til dette charmerende sommerhus på 65 m2, idyllisk placeret i Børkop ved den maleriske Vejle Fjord. Her venter en herlig oase med en rummelig have, der omfavner en hyggelig træterrasse og veludstyrede havemøbler - skabt til at værne om afslapning og skønne sommerdage.

Dette hus har gennemgået en omfattende renovering, som har forvandlet det til en æstetisk fryd. Ligeledes er annekset nyrenoveret og der er plads til to.

Indenfor byder huset på to komfortable soveværelser og et velindrettet badeværelse, der tilsammen tilbyder fire sovepladser. Den lyse og indbydende stue prydes af en varmende brændeovn og et fjernsyn, mens udsigten ud til haven giver en fornemmelse af sammenhæng med naturen. Et rummeligt spiseområde indbyder til fælles måltider og hyggelige stunder.

I haven er der en åben pavillon (shelter-agtig) udstyret med møbler. Forestil jer lune sommeraftener fyldt med brætspil, bløde tæpper og hjertevarmende samtaler i dette hyggelige helle.

Blot en kort, fem minutters gåtur fra grunden fører jer til en dejlig, børnevenlig sandstrand. Det lavvandede vand indbyder til forfriskende dukkerter og rolige svømmeture. Udforsk den skønne vandkant og lad jer betage af fjordens fortryllende panorama.
Der ligger en restaurant få minutter derfra - Sommercafeen, som tilbyder mad og drikke. Går I lidt længere hen ad gaden kommer I til et skønt og stemningsfyldt ishus, med is, drikkevarer og mad på menuen.

Har I lyst til at tilføje ekstra krydderi til jeres ophold, er der indenfor en 25 minutters kørselsradius et væld af spændende aktiviteter for hele familien. Prøv jer f.eks. med en uforglemmelig Bridgewalk på Lillebælt, eller tag en tur til Vejle, hvor I kan besøge Økolariet, beundre det unikke Fjordenhus, udforske kulturmuseet og meget mere.

Faciliteter

Børnevenligt
Ældrevenligt
Sandstrand
Røgalarm
Strand: 250 m
Golf: 4000 m
Lufthavn: 35000 m
Butikker: 3000 m
Restauranter: 50 m
Minigolf: 50 m
Vand: 250 m
Tog: 7000 m
Bus: 25 m

Last minute og billigste perioder

7 nætter28. september–5. oktober
kr. 3.351
7 nætter29. september–6. oktober
kr. 3.351
7 nætter30. september–7. oktober
kr. 3.351
7 nætter1.–8. oktober
kr. 3.351
7 nætter2.–9. oktober
kr. 3.351
2 nætter28.–30. september
kr. 2.841
2 nætter29. september–1. oktober
kr. 2.841
2 nætter30. september–2. oktober
kr. 2.841
2 nætter1.–3. oktober
kr. 2.841
2 nætter2.–4. oktober
kr. 2.841

Endelig pris inkl. forsikringer beregnes ved booking.

Kort

Frits Nielsensvej 6, 7080 Høll, Danmark

Vælg periode

Gæster1 gæst
Børn0 børn
Frits Nielsensvej 67080 Høll, Danmark
FerieboligsidenHus nr. 117040

Har du brug for hjælp?

Vi sidder klar til at hjælpe dig med din booking.

info@ferieboligsiden.dk

Denne feriebolig udlejes af Campaya, som er medlem af Feriehusudlejernes Brancheforening. Eventuelle klager kan indbringes for Ankenævnet for Feriehusudlejning (feriehusklage.dk).

Frakr. 3.351/ uge