Spring til indhold
Samme pris som hos bureauet · Nem booking · 200.000+ medlemmer
Rummelig feriebolig med udsigt til vandet – billede 11 / 25
ID 283483

Søndermarken 6, Redsted M

Billigste uge — uge 44 (oktober) fra:kr. 7.394/ uge
220 m²
10 pers.
3 bad
5 vær.

Beskrivelse

Rummelig feriebolig med udsigt til vandet

Dette rummelige og energivenlige sommerhus med vildmarksbad ligger højt i landlige omgivelser - med udsigt over Limfjorden fra begge sider af huset. På den store grund tilhørende huset er det muligt at slå telt op. En lille sti fører den korte vej til dejlig badestrand med gode fiskemuligheder.

Denne tidligere landejendom egner sig til 10 personer samt 1 barn op til 3 år. Ferieboligen er på 220 m² og er bygget i 1922. I 2001 gennemgik ferieboligen en renovering og en stor modernisering i 2021. Det er ikke tilladt at medbringe husdyr. Der er gulvvarme i alle klinkegulve. Ferieboligen har vaskemaskine og tørretumbler. Frysekapacitet på 380 liter. Husets hovedopvarmning er med et Scotte træpillefyr. Der er desuden 2 brændeovne. Til de små er der 1 stk. barnehøjstol.

Der er i alt 5 soveværelser. Sovepladserne fordeler sig på: 6 sovepladser i dobbeltseng. 4 sovepladser i køjeseng. Derudover er der 1 stk. barneseng (0-3 år).
Der findes indendørs dart og bordfodbold.

Der er 2 køleskabe i huset. Der er 4 keramiske kogeplader, varmluftovn, mikrobølgeovn samt opvaskemaskine.
Der er 2 badeværelser med bruseniche og 2 toiletter.
Der er mulighed for afslapning i indendørs spa til 2 personer. Der er mulighed for afslapning i det udendørs vildmarksbad til 6 personer.
I ferieboligen er der 1 TV. TV via internet og parabol. 1 Chromecast. Der er 1-3 danske kanaler. Mindst 4 tyske kanaler. Der er trådløst internet til rådighed. 1 Bluetooth-højtaler.

Ferieboligen er beliggende på en 15000 m² stor naturgrund med adgang til 115 m² åbent terrasseareal, fordelt på 3 terrasser, således der altid er muligt at finde et sted, hvor der er læ. Der er 250 m til fjorden. Nærmeste forretning er beliggende i en afstand af 4000 m. Der er en golfbane i en afstand af 20000 m. Der er en disponibel rum hvor du finder kulgrill, slangevogn til påfyldning af vand til vildmarksbad, extra havestole, lidt udendørs aktivitetsspil og en tillægsplade til det ene havebord.
Der er en stor fodboldbane med 2 mål (2 x 3 m.).
I samme område som vildmarksbadet, findes der en bålplads, træstubbe skamler omkring et bord i beton.
Der er installeret stik til opladning af elbil. Med 11 kW ladeeffekt.
Der er 2 indgange til huset idet der er 2 store parkeringspladser.
Der er stor parkeringsplads foran huset men bagved huset er der et meget større parkeringsplads idet der engang har været autocamper parkering. Kommer du i en Autocamper vil der stadig være mulighed for at tømme toilet og spildevand.

Hvis der skal være mere end 10 personer skal ejeren spørges.

Faciliteter

Børnevenligt
Fjordudsigt
Røgalarm
Elbil ladestation

Priser pr. sæson

Fra-pris pr. uge — uden at vælge datoer.

Vinterferie (uge 7–8)uge 5fra 3.214 DKK pr. uge
Påskeferieuge 11fra 7.286 DKK pr. uge
Kristi himmelfartuge 17fra 4.371 DKK pr. uge
Pinseuge 19fra 4.371 DKK pr. uge
Sommerferie (uge 27–32)uge 26fra 10.429 DKK pr. uge
Jul & Nytåruge 52fra 8.000 DKK pr. uge

Last minute og priser pr. periode

Endelig pris inkl. forsikringer beregnes ved booking.

Kort

Søndermarken 6, 7970 Redsted M, Danmark

Vælg periode

Gæster1 gæst
Børn0 børn
Søndermarken 67970 Redsted M, Danmark
FerieboligsidenHus nr. 283483

Har du brug for hjælp?

Vi sidder klar til at hjælpe dig med din booking.

info@ferieboligsiden.dk

Denne feriebolig udlejes af Campaya.

Frakr. 7.394/ uge