Spring til indhold
Prisgaranti · Nem booking · 200.000+ medlemmer
Feriehus i Lemvig – billede 11 / 20
ID 1053

Løkkevej 24, hus nr. 28, Lemvig

Billigst i uge 34:kr. 2.804/ uge
55 m²
6 pers.
3 vær.
1 husdyr tilladt
300 m

Beskrivelse

Feriehus til 6 personer i Lemvig, 300 m fra strand

Træferiehus med Gratis Internet og delvis hav- og klitkig til Vesterhavet. Beliggende i hyggelige og rolige Trans Ferieby kun 300m fra Vesterhavet.

Husets indretning
55 m2 træferiehus som er bygget i 1971 og delvis renoveret i 2015. 3 soveværelser (1DS, 1DS, 1KS). Kombineret opholdsstue og pænt, nyere køkkenhjørne. Lige på den anden side af køkkenhjørnet er spisebordet placeret. Herudover er der tv med danske og tyske kanaler, DVD/radio/CD. Varmepumpe og en dejlig brændeovn søger for en billig varmeregning og ekstra hygge. Pænt veludstyret køkkenhjørne med komfur med kogeplader og ovn, emhætte og køleskab med lille fryseboks. Flot badeværelse med toilet, bruser, håndvask, vaskemaskine og klinkegulv med gulvvarme. Fra stuen er er kig til Vesterhavet og klitterne. Der er trægulv i hele huset. Køle-/fryseskab i køjerummet. Ikke ryger hus. Max 1. husdyr tilladt.

Husets omgivelser
Området Trans Ferieby er et velholdt område med mange ens huse med hver deres særpræg. På de velholdte fællesarealer er der en fælles legeplads som er lavet i 2012, hvor der findes legehus, ruschebane og bålplads. Delvis overdækket, indhegnet terrasse med havemøbler, liggestole og grill. Nyd havkigget, en plads i solen eller udforsk området. Gå en tur ved havet som hver dag fortæller nye historier eller besøg handelsbyen Lemvig og fiskerbyen Thyborøn, hvor der også er masser af aktiviteter og spisemuligheder.

Faciliteter

Gulv: Klinker - Baderum
P-Plads: Ved huset
Hav - gåafstand
Tæt på vand
Afstand: Ferring Sø: 2800 m
Afstand: Indkøb hele året: 3500 m
Afstand: Hav: 300 m
Afstand: Strand: 300 m
Afstand Jesperhus Blomsterpark: 91 m
Afstand Jyllands Parkzoo: 79 m
Afstand Klosterheden: 18 m
Afstand til Aggerfærgen: 28 m
Afstand til Baboon City: 73 m
Afstand til Havnen Lemig: 15 m
Afstand til Havnen Thyborøn: 29 m
Afstand til Hjerl Hede: 57 m
Afstand til Jyllandsakvariet: 29 m
Afstand til Legoland: 132 m
Afstand til Seawar museum: 29 m
Afstand til Sneglehuset Thyborøn: 29 m
Afstand til St. Georg Museum: 14 m
Afstand Bovbjerg Fyr: 3 m
Afstand Holstebro City: 47 m

Last minute og billigste perioder

7 nætter22.–29. august
Last minuteTilbud 23%
kr. 3.656kr. 2.804

Kort

Løkkevej 24, hus nr. 28, 7620 Lemvig, Danmark

Vælg periode

Gæster1 gæst
Børn0 børn
HusdyrDer må medbringes 1 husdyr
Løkkevej 24, hus nr. 287620 Lemvig, Danmark
FerieboligsidenHus nr. 1053

Har du brug for hjælp?

Vi sidder klar til at hjælpe dig med din booking.

info@ferieboligsiden.dk

Denne feriebolig udlejes af SJ Feriehusudlejning, som er medlem af Feriehusudlejernes Brancheforening. Eventuelle klager kan indbringes for Ankenævnet for Feriehusudlejning (feriehusklage.dk).

Frakr. 2.804/ uge