Spring til indhold
Samme pris som hos bureauet · Nem booking · 200.000+ medlemmer
Stranden 79, Lemvig – billede 11 / 25
ID 663

Stranden 79, Lemvig

Billigste uge — uge 44 (oktober) fra:kr. 2.286/ uge
96 m²
6 pers.
1 bad
2 vær.
2 husdyr tilladt
125 m

Beskrivelse

Feriehus til 6 personer med sauna og spa nær Lemvig

Delvis renoveret stenferiehus beliggende op af diget tæt på Vesterhavet med gratis internet. Perfekt til par men også til familier på op til 6 personer.

Husets indretning
Rummeligt og delvis nyrenoveret feriehus på 96 m2- som er bygget i 1996 og er delvis renoveret i 2023. Allerede når I parkeret bilen ved huset blir I klar over at husets beliggenhed er noget specielt. Huset er praktisk indrettet med klinkegulve både i opholdsrum, baderum og i soveværelser. 3 soveværelser (1DS, 2S) samt et anneks (1DS) Opholdsstue med polstermøbler, tv med danske og tyske kanaler, Radio/CD og nyt spisebord med spiseplads, dejlig brændeovn som sørger for en behagelig varme uanset årstid. Helt nyt Køkkenhjørne med komfur med keramisk kogeplade, emhætte, mikroovn, opvaskemaskine og køleskab med fryseboks. Stort badeværelse med toilet, håndvask, bruser, vaskemaskine, spabad og direkte adgang til sauna. Max 2 husdyr tilladt. Ikke ryger hus

Husets omgivelser
Udgang til indhegnet, delvis overdækket terrasse med havemøbler og grill. Huset ligger på en 4.000 m2 stor, naturgrund kun 100m fra Vesterhavet og tæt på Ferring sø. Lad batterierne med en god bog, lange gåture i rolige og fredelige omgivelser, nyd beliggenheden, lyden af Vesterhavet og at terrassen er indhegnet og dermed er perfekt hvis børn og husdyr medbringes. Besøg de mange attraktioner og oplevelser som nås indenfor max 30 min eller besøg fiskerbyen Thyborøn eller den dejlige handelsby Lemvig med masser af specialbutikker. I Sommermånederne kan de mest nødvendige indkøb klares hos Bovbjerg Camping.

Faciliteter

Husdyr: Kun hunde tilladt
Hav - gåafstand
Gulv: Klinker - Baderum
Udsigt: Klitter
Afstand: Strand: 125 m
Afstand: Spisested: 4 km
Afstand: Indkøb sommer: 7 km
Afstand: Ferring Sø: 150 m
Afstand Jesperhus Blomsterpark: 82 km
Afstand Jyllands Parkzoo: 80 km
Afstand Klosterheden: 20 km
Afstand til Aggerfærgen: 22 km
Afstand til Baboon City: 74 km
Afstand til Havnen Lemig: 13 km
Afstand til Havnen Thyborøn: 23 km
Afstand til Hjerl Hede: 55 km
Afstand til Jyllandsakvariet: 23 km
Afstand til Legoland: 133 km
Afstand til Seawar museum: 23 km
Afstand til Sneglehuset Thyborøn: 23 km
Afstand til St. Georg Museum: 20 km
Afstand Bovbjerg Fyr: 3 km
Afstand Holstebro City: 48 km
Afstand: Indkøb hele året: 13 km
Afstand: Hav: 125 m

Priser pr. sæson

Fra-pris pr. uge — uden at vælge datoer.

Vinterferie (uge 7–8)uge 5fra 2.036 DKK pr. uge
Påskeferieuge 12fra 4.181 DKK pr. uge
Kristi himmelfartuge 17fra 2.598 DKK pr. uge
Pinseuge 19fra 4.181 DKK pr. uge
Sommerferie (uge 27–32)uge 26fra 5.673 DKK pr. uge
Efterårsferie (uge 42)uge 42fra 4.930 DKK pr. uge
Jul & Nytåruge 51fra 4.930 DKK pr. uge

Last minute og priser pr. periode

Grundplan

Kort

Stranden 79, 7620 Lemvig, Danmark

Vælg periode

Gæster1 gæst
Børn0 børn
HusdyrDer må medbringes op til 2 husdyr
Stranden 797620 Lemvig, Danmark
FerieboligsidenHus nr. 663

Har du brug for hjælp?

Vi sidder klar til at hjælpe dig med din booking.

info@ferieboligsiden.dk

Denne feriebolig udlejes af SJ Feriehusudlejning.

Frakr. 2.286/ uge