Spring til indhold
Prisgaranti · Nem booking · 200.000+ medlemmer
Feriehus i Lemvig – billede 11 / 31
ID 303

Pindsmarkvej 4, Lemvig

Billigst i uge 36:kr. 4.834/ uge
217 m²
11 pers.
1 bad
3 vær.
1 husdyr tilladt
6000 m

Beskrivelse

Feriehus til 11 personer med spa og billard nær Lemvig

Dette renoverede aktivitetsferiehus er smukt beliggende midt i naturskønt kulturlandskab med langt til naboen. Til huset hører en stor have og der er rigelig plads til 11 personer. Her er gratis trådløst internet og en hund er tilladt. Rygning er ikke tilladt.

Husets indretning
Huset har i alt 11 sovepladser. Nedenunder er der et værelse med dobbeltseng og et værelse med 4 køjesenge. Ialt 6 soveplader nedenunder. Ovenpå er der et værelse med en dobbeltseng og på hemsen, som har forbindelse med stuen, er der 2 sovepladser. Stuen, er bygget sammen med køkkenet og, er stilfuld indrettet med epoxy-stengulv, fladskærm med tysk og dansk tv, cromecast og brændeovn. Hertil er der også spisebord og sofagruppe. Det lækre køkken har 2 elkomfurer, køleskab, en 40 liters fryser, mikroovn og opvaskemaskine. Der er 2 badeværelser som ligger ved siden af hinanden i stueetagen. Det store badeværelse har gulvvarme, dampkabine med bruser, toilet, spabad og håndvask. Det mindre badeværelse har blot toilet og håndvask. Det store aktivitetsrum er i modsatte ende af stuen og byder på bordtennis, bordfodbold, poolbord og Playstation2 samt ekstra spiseborde hvis man af praktiske grunde skal spise eller på anden måde opholde sig her, her er der desuden 1 sovesofa og en enkelt seng. Herudover har huset en barnestol, en barneseng, en tørretumbler samt en vaskemaskine. Huset er lavet som et energi rigtigt hus der opvarmes med jordvarme. Rengøring er obligatorisk ved dette hus.

Husets omgivelser
Fra huset er der en fantastisk smuk udsigt over de åbne marker. Her kan du nyde den dejlige have med anlagt terrasse, gynger. Der er 2 solvogne til huset samt en grill, så der er både noget til dag og aften. I haven er der også en bane til fodbold med mål. Der er kun seks km til Vesterhavets dejlige strand, hvor I kan få en god naturoplevelse, hvad enten det er sommer eller vinter.

 

Ikke rygerhus

Faciliteter

Aktivitetshus
Gulv: Klinker - Baderum
P-Plads: Ved huset
Slow living
Børnevenlige
Afstand: Strand: 6000 m
Afstand: Spisested: 4500 m
Afstand: Indkøb sommer: 1500 m
Afstand: Indkøb hele året: 1500 m

Last minute og billigste perioder

7 nætter5.–12. september
kr. 4.834
7 nætter12.–19. september
kr. 4.834
7 nætter11.–18. september 2027
kr. 4.907
7 nætter18.–25. september 2027
kr. 4.907
7 nætter29. august–5. september
Last minute
kr. 5.531

Grundplan

Kort

Pindsmarkvej 4, 7620 Lemvig, Danmark

Vælg periode

Gæster1 gæst
Børn0 børn
HusdyrDer må medbringes 1 husdyr
Pindsmarkvej 47620 Lemvig, Danmark
FerieboligsidenHus nr. 303

Har du brug for hjælp?

Vi sidder klar til at hjælpe dig med din booking.

info@ferieboligsiden.dk

Denne feriebolig udlejes af SJ Feriehusudlejning, som er medlem af Feriehusudlejernes Brancheforening. Eventuelle klager kan indbringes for Ankenævnet for Feriehusudlejning (feriehusklage.dk).

Frakr. 4.834/ uge