Spring til indhold
Prisgaranti · Nem booking · 200.000+ medlemmer
Feriehus i Lemvig – billede 11 / 31
ID 1249

Bellisvej 54, Lemvig

Billigst i uge 46:kr. 2.430/ uge
98 m²
8 pers.
3 vær.
3 husdyr tilladt
300 m

Beskrivelse

Feriehus til 8 personer med spa og brændeovn i Lemvig

Højt beliggende, moderne feriehus med udsigt til Limfjorden. Huset er ideelt til både to voksne eller til familien, som ønsker at bo i et børnevenligt område med mange muligheder. Hunde måde medbringes. Huset har gratis internet via fiber (150 Mbit), er lyst og hyggeligt indrettet og beliggende på en rolig sidevej kun 300 fra Limfjorden.

Husets indretning
Dette kvalitets feriehus på ca. 98 m2, er bygget i 2009 og er herefter blevet løbende vedligeholdt og renoveret. En rummelig entré med vaskemaskine og tørretumbler byder jer velkommen. En dejlig Kombineret opholdsstue og køkkenhjørne med loft i kip. Opholdsstuen er pænt møblere med bla en hjørnesofa, TV med parabol, som gør at det er muligt at se danske og tyske kanaler samt Chromecast til streaming af abbonnementstjenester. Slap af foran den knitrende brændeovn, som sammen med varmepumpen hjælper med at reducere udgiften til varmeregningen samtidig med I nyder udsigten fra stuen til Limfjorden.
Samtalekøkkenet med keramiske kogeplader, emhætte, indbygningsovn, opvaskemaskine, mikroovn og køleskab med fryseboks. Lækkert Badeværelse med bruser, toilet, håndvask, spabad og klinkegulv med gulvvarme. Der findes 3 soverum i huset (1DS, 1DS, 2ES). Fra køkkenhjørnet er der via en god trappe adgang til en helt unik Hems med 2 ekstra sovepladser (1DS). Hemsen er så stor at man kan stå oprejst og der er også en sofa med bord. Helt unikt lavet. Der er klinkegulv med gulvvarme i køkkenet, entréen og badeværelset og der er praktiske trægulve i resten af huset. Har man el-bil eller en Plug-In hybrid, så er der ved ladeboks til Type 2 ladestik, Rygning er ikke tilladt i huset. Max 3 husdyr tilladt.

Husets omgivelser
Huset udearealer er noget helt specielt. Huset ligger på en ca. 900 m2 stor indhegnet grund. Fantastisk, delvist overdækket og indhegnet terrasseanlæg med havemøbler, grill og liggestole. Her kan der altid findes en plads i solen samt pragtfuldt kig til Limfjorden. Havemøbler, solvogn og grill kan flyttes rundt på terrassen efter behag. Også på bagsiden af huset er der en dejlig terrasse med havemøbler og udsigt over landskabet. I det praktiske udhus findes der havehynder. gasgrill og kulgrill. Højt, ugeneret beliggende på en rolig stikvej. Velholdt grund med trampolin, gynge og kun 300 m fra stranden. Fra huset findes der stisystemer, som på få minutter fører direkte ned til fjord, badestrand og badebroer. Nær ved huset ligger også den nye flotte naturlegeplads som er lavet i naturmaterialer og hvor der bla. er rutsjebaner, gynger og meget andet. Her findes også iskiosk og restaurant, som har åbnet i sæsonen. Der er i øvrigt kun ca. fire km til Lemvig by, som er en livlig handelsby med mange butikker, fiskerestaurant, biograf, skaterbane, museum mm. 

Faciliteter

Gulv: Klinker - Baderum
Udsigt: Fjord
Udsigtshus
P-Plads: Ved huset
Oplader til el-biler
Indhegnet grund
Tæt på vand
Husdyr: Kun hunde tilladt
Afstand: Indkøb hele året: 4500 m
Afstand: Indkøb sommer: 400 m
Afstand: Limfjord: 300 m
Afstand: Spisested: 400 m
Afstand: Hav: 10000 m
Afstand: Strand: 300 m

Last minute og billigste perioder

7 nætter14.–21. november
Tilbud 22%
kr. 3.131kr. 2.430
7 nætter5.–12. december
Tilbud 22%
kr. 3.131kr. 2.430
7 nætter12.–19. december
Tilbud 22%
kr. 3.131kr. 2.430
7 nætter2.–9. januar 2027
Tilbud 22%
kr. 3.131kr. 2.430
7 nætter9.–16. januar 2027
Tilbud 22%
kr. 3.131kr. 2.430

Grundplan

Kort

Bellisvej 54, 7620 Lemvig, Danmark

Vælg periode

Gæster1 gæst
Børn0 børn
HusdyrDer må medbringes op til 3 husdyr
Bellisvej 547620 Lemvig, Danmark
FerieboligsidenHus nr. 1249

Har du brug for hjælp?

Vi sidder klar til at hjælpe dig med din booking.

info@ferieboligsiden.dk

Denne feriebolig udlejes af SJ Feriehusudlejning, som er medlem af Feriehusudlejernes Brancheforening. Eventuelle klager kan indbringes for Ankenævnet for Feriehusudlejning (feriehusklage.dk).

Frakr. 2.430/ uge