Spring til indhold
Prisgaranti · Nem booking · 200.000+ medlemmer
Feriehus i Lemvig – billede 11 / 26
ID 777

Stranden 24, Lemvig

Billigst i uge 44:kr. 2.784/ uge
84 m²
6 pers.
3 vær.
Husdyr OK
300 m

Beskrivelse

Feriehus til 6 personer med spa og brændeovn i Lemvig

Kun 100 m fra Ferring Sø og 300 m fra Vesterhavet ligger dette moderne feriehus med spa på 1.200m2 naturgrund. Huset er moderne og godt indrettet og er et perfekt valg, hvis du ønsker et skønt hus tæt på Vesterhavet. Gratis internetadgang.

Husets indretning
Veludstyret køkkenafdeling med bl.a. opvaskemaskine, mikroovn og køle-fryseskab, køkkenet er kombineret med husets dejlige stue, som er med komfortable møbler, fladskærms-TV med DR1 samt parabol til modtagelse af de tyske kanaler. Både stue og køkken er åbne til kip og det store vinduesparti mod terrasse giver et fantastisk lysindfald. Gulvbelægning i stue og værelser er træ, og køkken samt badeværelse er med klinker. Der er naturligvis også en skøn brændeovn, som kan nydes hele året rundt, desuden er der installeret en varmepumpe, som gør huset mere energibesparende. 3 soverum som er med 1DS + 1DS + 1DS. Husets badeværelse er med gulvvarme og har udover toilet og håndvask en skøn spa, hvor man kan få masseret kroppen. 1 husdyr er tilladt. Huset er et ikke-ryger hus.

Husets omgivelser
Huset er beliggende på en 1200 m2 naturgrund i et roligt feriehusområde ca. 3 km sydøst for Vejlby Klit. Fra stuen er der udgang til en delvis overdækket terrasse, som har havemøbler og solvogne samt grill. Alt i alt et særdeles attraktivt feriehus uanset årstiden. Vil I ud at opleve noget i ferien, kan vi anbefale at køre en tur til Lemvig, som ligger ganske tæt på huset. Her er der gode restauranter og gågaden indbyder til shopping, vil du have friske fisk med hjem, kan det naturligvis købes der. Er der børn med, er der legeplads samt skaterbane, som frit kan benyttes.

Ikke rygerhus

Faciliteter

Luksushus
Hav - gåafstand
P-Plads: Ved huset
Gulv: Klinker - Baderum
Udsigt: Klitter
Husdyr: Kun hunde tilladt
Afstand: Strand: 300 m
Afstand: Ferring Sø: 50 m
Afstand: Spisested: 5000 m
Afstand: Indkøb sommer: 5000 m
Afstand Jesperhus Blomsterpark: 82 m
Afstand Jyllands Parkzoo: 80 m
Afstand Klosterheden: 20 m
Afstand til Aggerfærgen: 22 m
Afstand til Baboon City: 74 m
Afstand til Havnen Lemig: 13 m
Afstand til Havnen Thyborøn: 23 m
Afstand til Hjerl Hede: 55 m
Afstand til Jyllandsakvariet: 23 m
Afstand til Legoland: 133 m
Afstand til Seawar museum: 23 m
Afstand til Sneglehuset Thyborøn: 23 m
Afstand til St. Georg Museum: 20 m
Afstand Bovbjerg Fyr: 3 m
Afstand Holstebro City: 48 m
Afstand: Indkøb hele året: 12800 m

Last minute og billigste perioder

7 nætter31. oktober–7. november
kr. 2.534
7 nætter31. oktober–7. november
kr. 2.534
7 nætter7.–14. november
kr. 2.534
7 nætter7.–14. november
kr. 2.534
7 nætter14.–21. november
kr. 2.534

Grundplan

Kort

Stranden 24, 7620 Lemvig, Danmark

Vælg periode

Gæster1 gæst
Børn0 børn
Kæledyr
Stranden 247620 Lemvig, Danmark
FerieboligsidenHus nr. 777

Har du brug for hjælp?

Vi sidder klar til at hjælpe dig med din booking.

info@ferieboligsiden.dk

Denne feriebolig udlejes af SJ Feriehusudlejning, som er medlem af Feriehusudlejernes Brancheforening. Eventuelle klager kan indbringes for Ankenævnet for Feriehusudlejning (feriehusklage.dk).

Frakr. 2.784/ uge