1 / 48Violvej 40, Lemvig
Beskrivelse
Feriehus til 9 personer med spa nær Lemvig
Flot og lyst feriehus beliggende for enden af en stikvej med skønne, læ-fyldte terrassemiljøer med både morgen- og aftensol. Fra grunden er der desuden et fint kig til vandet med udsigt til Limfjorden. Huset er ideelt til både to voksne, to familier eller den store familie, som ønsker at bo i et børnevenligt område. Hunde må medbringes. Huset har gratis internet via fiber, er lyst og hyggeligt indrettet og beliggende på en rolig sidevej kun 700 meter fra Limfjorden.
Husets indretningHuset er med sine 97 m² godt indrettet og nyrenoveret i 2023 med 5 værelser og 2 badeværelser: 4 værelser i huset og 1 værelse med toilet i annekset. I træder ind i en stor entré med forbindelse til badeværelse og tre af i alt fem værelser: (1DS, 1KS + 1S). Centralt finder I en dejlig kombineret opholdsstue med TV (danske og tyske kanaler), spisestue og køkken med loft til kip. I forlængelse af stuen er den lyse udestue med adgang til en af de nyanlagte terrasser, som er lukket og har udespa. Det største værelse (1DB) ligger for sig selv og har eget badeværelse samt udgang til den ene af havens terrasser. I annekset (1DB) er der gulvvarme og et toilet samt tørretumbler. Huset er renoveret med kvalitetsmaterialer og fremstår lyst og lækkert. Det moderne køkken har keramisk kogeplade, stort køleskab, mikroovn og opvaskemaskine. Der er gulvvarme i store dele af huset og en varmepumpe, der kan opvarme hele huset, hvilket kan reducere forbrugsomkostningerne. Har man el-bil eller en Plug-In hybrid, så er der opsat ladeboks ved huset. 1 barnestol og 1 barneseng. Rygning er ikke tilladt i huset. Maksimum 3 husdyr er tilladt.
Husets omgivelserHuset ligger på en ca. 865 m² stor indhegnet grund, højt og ugeneret beliggende på en rolig stikvej. Velholdt indehegnet grund med gynge og kun 700 meter fra stranden. Fantastisk, delvist overdækket og indhegnet terrasseanlæg med havemøbler, grill og liggestole. Her er også et skønt udendørs spabad, hvor man i al slags vejr kan sidde og nyde udsigten og om aftenen den stjerneklare himmel. Her kan der altid findes en plads i solen samt pragtfuldt kig til Limfjorden. Havemøbler, solvogn og grill kan flyttes rundt på terrassen efter behag. Også på bagsiden af huset er der en dejlig terrasse med havemøbler og udsigt over landskabet. Fra huset findes der stisystemer, som på få minutter fører direkte ned til fjord, badestrand og badebroer. Nær ved huset ligger også den nye flotte naturlegeplads, som er lavet i naturmaterialer og hvor der bl.a. er rutsjebaner, gynger og meget andet. Her findes også iskiosk og restaurant, som har åbent i sæsonen. Der er i øvrigt kun ca. fire km til Lemvig by, som er en livlig handelsby med mange butikker, fiskerestaurant, biograf, skaterbane, museum mm.
Faciliteter
Priser pr. sæson
Fra-pris pr. uge — uden at vælge datoer.
| Vinterferie (uge 7–8) | uge 5 | fra 2.297 DKK pr. uge |
| Påskeferie | uge 11 | fra 4.130 DKK pr. uge |
| Sommerferie (uge 27–32) | uge 32 | fra 7.504 DKK pr. uge |
| Jul & Nytår | uge 51 | fra 4.130 DKK pr. uge |
Last minute og priser pr. periode
Grundplan
Kort
Violvej 40, 7620 Lemvig, Danmark
Vælg periode
Denne feriebolig udlejes af SJ Feriehusudlejning.
Lignende boliger
Andre sommerhuse i Lemvig

Anemonevej 8, Lemvig
Danmark · Vestkysten · Gjellerodde

Stranden 79, Lemvig
Danmark · Vestkysten · Ferring Strand

Nellikevej 11, Lemvig
Danmark · Vestkysten · Gjellerodde